Ühendusesiseste ostude kajastamine käibemaksu aruandes (kaubad)

Ühendusesiseste KAUPADE ostmisel edasimüügi eesmärgil on võimalik tehinguid SimplBooksis kajastada mitut moodi. Sõltuvalt sellest, kas soovite ostetavate kaupade üle laoarvestust pidada või mitte.

Kui te ostetavate ja edasi müüdavate kaupade kohta laoarvestust ei soovi pidada, siis võite ostuarvete sisestamisel ja käibemaksu aruande seadistamisel lähtuda juhendist Ühendusesiseste ostude kajastamine käibemaksu aruandes (teenused).

Kui soovite ostetavate ja edasi müüdavate kaupade üle ka laoarvestust pidada, siis oleks vaja vaikimisi seadeid täiendada finantskontode, ladude ja käibemaksu aruande seadete osas.

Kõigepealt lisage uus või muutke mõnda olemas olevat bilansikontot ühendusesiseste ostude lao jaoks järgnevalt.

Käibemkasu aruanne - EL kaupade ostud

 

Seejärel lisage ladude alla uus ladu ühendusesiseselt soetatud kaupade jaoks.

Käibemkasu aruanne - EL kaupade ostud

Käibemkasu aruanne - EL kaupade ostud

 

Pärast finantskonto ja ladude seadistuste täiendamist peaks ühendusesiseste ostude sissekandmisel ostuarvel kasutama lisatud/muudetud finantskontot (antud näites konto 1642). Lisaks peab muidugi jälgima, et kasutate ostuarve ridadel laoartikleid – vastasel korral ostuarvega seotud laokannet ei koostata ning kaupa arvele ei võeta.

Viimase sammuna tuleks täiendada veel käibemaksu aruande seadeid lisades reale 1 (kujul: -1642d) ja 6.1 (kujul: 1642d) lisatud või muudetud laokonto (antud näites 1642).

 

Ühendusesiseste ostude kaudu lattu arvele võetud kaupasid võib müügiarvetele lisada nii otse ühendusesiseste kaupade laost kui ka alternatiivina sisestada ladudevaheline liikumine ühendusesiseste kaupade ja põhilao vahel, et kõik müügid saaks teha ühest laost.

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: