Käibemaksu aruanne

KUIDAS LEIDA? – Peamenüüst “Raamatupidamine > Käibemaksu aruanne”

Käibemaksu aruanne on oma sisult ja välimuselt peaaegu identne Maksuameti KMD vormiga. Kui teie SimplBooks süsteem on korrektselt seadistatud, siis on käibemaksu aruande andmed võimalik üks ühele üle kanda KMD-le. Soovitame siinkohal kasutada andmete ekspordi võimalust ning KMD andmed Maksuametisse failist (XML) importida.

Käibemaksu aruanne

Aruande andmete eksportimiseks e-Maksuametisse tuleks kasutada sinist nuppu aruande päises (“Ekspordi KMD XML failina“). CSV faili eksportimine e-Maksuametisse EI OLE SimplBooks süsteemist toetatud.

Aruande seadete muutmiseks tuleks kasutada halli hammasratta ikooniga nuppu aruande päises (“Vaata aruande seadeid”). Nupul klikkides avaneb aruande seadete vaade. Seadete muutmiseks tuleks toimingute alt valida “Muuda aruande seadeid“.

Käibemaksu aruanne

Käibemaksu aruannete seadistamine toimib üldjoontes samamoodi raamatupidamise põhiaruannete seadistamine. Suurimaks erinevuseks on, et ridasid ei saa juurde luua ega kustutada ning ridasid ei saa ka ümber paigutada. Kontode reeglid aga toimivad samamoodi nagu raamatupidamise põhiaruannetes.

Tavaliste müügi- ja ostutehingute ning ka pöördmaksustamise jaoks on käibemaksu aruanne eelseadistatud vastavalt algsele kontoplaanile. Järgnevates juhendites on enamlevinud olukorrad lahti seletatud juhuks kui kontoplaani on vaja täiendada või muuta.

NB! Kui soovite vaadata mõnda käibemaksu aruande rida detailsemalt siis klõpsake real:
1. Avab kontod, mis on kaasatud vastavale reale
2. Avanevad kanded vastavas perioodis (pearaamatuvaade)
3. Valides avanenud aknas “Ava uuel kaardil”, avaneb pearaamat.


Erinevalt põhiaruannetest on käibemaksu aruande lõpus veel perioodi sulgemise kande vorm, mis lihtsustab igakuiselt müügi- ja ostukäibemaksu koondamist ühele kontole. Käibemaksu kannete kohta loe lähemalt juhendist Käibemaksu arvestamise ja deklareerimise kanded.

Käibemaksu aruanne

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: