Konto esmane seadistamine

Uue ettevõttega töö alustamise lihtsustamiseks oleme koostanud kuue sammulise tegevuste jada, mis koondab endasse mõningad olulisemad seadistused, mida võib alguses kohe vaja minna. Soovi korral võib algseadistamise sellisel kujul ajutiselt vahele jätta ja järgmisel sisselogimisel jätkata – selle jaoks on nupp “Seadista hiljem“. Kui soovite sellisel kujul seadistamisest üldse loobuda, siis selleks oleks vaja kõigi sammude juures vajutada kas “Jäta see samm vahele” või “Salvesta ja edasi” kuni viimase sammuni kus on “VALMIS!” nupp.

Kõiki algseadeid saab ka hiljem keskkonna seadetes või konkreetses moodulis muuta.

1. Ettevõtte andmed. Ettevõte andmed, kellele asute raamatupidamist, tegema täidetakse juba uue keskkonna loomise (viimane punkt) vormil, aga neid saab soovi korral korrigeerida kui konto seadistamise “Kontaktid” lehel vajutada all vasakus nurgas olevat “Tagasi” nuppu.

NB! Ettevõtte andmed tähendavad siinkohal ettevõtet kelle raamatupidamist peetakse ja nende andmete muutmine konto seadistamise vormil ei muuda arveldusprofiili andmeid. Ettevõtte andmed ja arveldusprofiili andmed võivad, aga ei pruugi olla samad.

2. Kontaktid. Täitke ettevõtte kontaktandmed. Neid andmeid kasutatakse müügiarvete ja pakkumiste koostamisel ja neid saab hiljem muuta “Seaded – ettevõtte profiil” alt.


3. Pangakontod.
Sisestage ettevõtte pangakontod, mida soovite kasutada. Müügiarvetel ja pakkumistel saab kuvada kuni kolme konto andmeid. Kinnitage klikkides “Salvesta ja edasi“.


4.
Algsaldod. Uue ettevõtte puhul võivad kõigi kontode algsaldod olla nullid. Sellisel juhul piisab kui lisate algsaldo ainult ühele kontole (nt “1010 Kassa”). See on vajalik, et SimplBooks saaks aru millisest kuupäevast alates raamatupidamist peetakse ehk siis millisest kuupäevast alates kandeid koostatakse üldse. Kui te antud hetkel algsaldosid ei tea või on need ainult osaliselt teada, siis võite selle sammu kas täitsa vahele jätta või siis osalised algsaldod sisestada. Oluline on valida sobiv algsaldode kuupäev milleks võiks olla majandusaasta alguskuupäev, mitte eelmise perioodi lõppkuupäev.

Algsaldosid saab hiljem lisada või muuta “Raamatupidamine – kanded” alt. Juhendi selle kohta leiate siit: Algsaldode sisestamine


5.
Muud seaded. Erinevad raamatupidamisega seotud seaded mida saab hiljem muuta keskkonna seadete all. Soovitame juba siin määrata kuupäeva, millal süsteem hakkab automaatselt koostama finantskandeid (müügiarved, ostuarved, laekumised, tasumised, palgaarvestus, ladu). Tavapäraselt on selleks kuupäevaks algsaldodega üks kuupäev. Vajadusel täitke/muutke väljad ning salvestage nupust “Salvesta ja edasi”.


6.
Kasutajad. Viimase sammuna saate keskkonda lisada lisakasutajaid, kellel on vastavalt valitud grupile piiramata või piiratud ligipääs selle keskkonna funktsionaalsusele. Kasutajagruppide õiguste seadistamise kohta leiate infot siit: Kasutajate grupid. Kasutajaid saate ka hiljem lisada ja selle kohta leiate infot siit: Kasutaja lisamine

Kui kasutajad on lisatud või te ei soovi hetkel täiendavaid kasutajaid lisada, siis vajutage nupule “Alusta kasutamist“.

Nii lihtne see oligi 🙂
Head kasutamist!


SOOVITUSED EDASISEL KASUTAMISEL (kliki siin)

Täiendavate küsimuste korral leiate abimaterjale käesolevast abikeskkonnast kuhu pääseb ligi ka SimplBooks keskkonnas olles kui klikkida paremal üleval “päästerõnga” ikoonil

Meie KASUTUSJUHENDID on paigutatud kategooriatesse sarnaselt SimplBooksi keskkonnamenüüle. Iga teema all on kasutusjuhendid, KKK (korduma kippuvad küsimused), veel lisateemasid.
Küsimuste esitamiseks on võimalik kasutada ka FOORUMit.

Kui ikka ei leidnud vajalikku infot siis võtke julgelt ühendust meie abivalmi ja sõbraliku kasutajatoega tööpäeviti kella 09:00 – 16:00,  telefonil635 0000 või saatke e-mail: support@simplbooks.ee.

Koos leiame lahenduse 🙂

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: