Üldised seaded

 1. Avaleht – Saate valida, kas sisse logides kuvatakse Teile kõigepealt ettevõtte ülevaadet või soovite kohe suunduda müügiarveid või kandeid sisestama.
 2. Vaikimisi nimekirjade pikkus – määrab ära nimekirja pikkuse ühel lehel (arved, maksed, laekumine jms). Nimekirjade pikkuseks saab valida 10, 25, 50 või 100 rida.
 3. Vaikekeel – vaikimisi keskkonnas kasutatav keel. Valikus on eesti, inglise ja vene keel. Kui kasutaja soovib vaikekeelest erinevas keeles keskkonda kasutada, siis saab keelt vahetada maakera ikoonile liikudes.
 4. Keskkonnas kasutatavad keeled – siin saate ära määrata milliseid keeli keskkonnas on lubatud kasutada ning nendes keeltes saab klientidele arveid saata ja artiklitele tõlkeid lisada
 5. Aruandeaasta algus – kattub tavapäraselt kalendriaasta algusega. Kui ettevõtte asutamisel on valitud teistsugune periood, siis tuleb see siin ära märkida. Kui aruandeaasta algus muutub, siis tuleb enne selle siin muutmist eelnev periood ära lõpetada ja kanded lukustada. Samuti on parem muuta automaatsete kannete alguskuupäeva.
 6. Automaatsed kanded alates – tuleb määrata selleks, et programm saaks koostada finantskandeid sisestatud dokumentidele. Ilma finantskanneteta ei ole võimalik koostada aruandeid (bilanss, kasumiaruanne, pearaamat jne)
 7. Kanded lukustatud kuni – soovitame aasta „lukku panna“, kui eelnev periood on lõpetatud ning mingeid muudatusi sinna enam tegema ei peaks (nt. pärast aastaaruande esitamist). Lukustuse saab vajaduse korral eemaldada.
 8. Raamatupidamise arvestus – valikus on tekkepõhine ja kassapõhine raamatupidamise arvestus. Enamasti on kasutusel tekkepõhine arvestus ning seetõttu on see vaikimisi ka nii määratud.
 9. Pangatehingute automaatne töötlemine  – kui valida “Jah”, siis pangatehingute importimisel failist või pangaliidese kaudu, salvestatakse korras tehingud ja kustutatakse duplikaadid automaatselt. Nimekirja jäetakse vaid tehingud, millele süsteem automaatselt vastet leida ei suuda. Valiku “Ei” puhul tehinguid automaatselt ei salvestata.
 10. Klaviatuuri otseteed – klahvikombinatsioonid dokumentide lisamiseks, muutmiseks, kustutamiseks. Spikrit näete Ctrl klahvi all hoides.
 11. Mustandite automaatne salvestamine – ostu- ja müügiarved ning kanded salvestatakse mustandina kui töö jääb pikemalt pooleli ja hiljem saate jätkata tööd sama dokumendiga.

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: