Siseriikliku pöördmaksu kajastamine metallitoodete puhul (KMS § 41 prim 1)

Siseriikliku metallide pöördmaksustamise kajastamiseks tuleks kontoplaani lisada kaks uut kontot. Üks müügitulu konto müügiarvete tarvis ja üks kulukonto ostuarvete tarvis.

Metallide erikord KMS 41

 

Käibemaksuseaduse (KMS) § 411 lõike 2 punktis 5 loetletud metallitoodete müügi korral tuleks müügiarvel kasutada tulukontona lisatud kontot 4700. Kui lõite uue tulukonto mõne muu numbriga, siiskasutage seda konto numbrit. Tulukontot saab müügiarvel muuta iga müügiarve rea peal eraldi, vajutades luubi pildiga ikoonil arverea lõpus.

Metallide erikord KMS 41

 

Käibemaksuseaduse (KMS) § 411 lõike 2 punktis 5 loetletud metallitoodeteostu korral tuleks ostuarvetel kasutada lisatud kulukontot.

Metallide erikord KMS 41

 

Lisaks tuleks tulukonto seadistada käibemaksu aruandes “Raamatupidamine -> Käibemaksu aruanne” reale 9 ning kulukonto käibemaksu aruande reale 1 ja 7.1. Reale 1 tuleks kulukonto lisada miinusmärgiga nagu ka nt EL siseste ostude pöördmaksustamise puhul.

KMD INF A ja INF B osasse tulevad müügi- ja ostuarved automaatselt kui nad vastavad KMD INF üldistele tingimustele (min 1000 EUR tehingupartneri lõikes) ning kui nende arvete peal on kasutatud korrektseid tulu- ja kulukontosid nii nagu need on käibemaksu aruandes seadistatud.

Metallide siseriikliku pöördmaksustamise erikorra alla käivate müügi- ja ostuarvete peal peaks metallitooteid sisaldavate ridade KM% olema 0.

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: