Siseriikliku pöördmaksu kajastamine metallitoodete puhul (KMS § 41 prim 1)

Käibemaksuseaduse (KMS) § 411 lõike 2 punktis 5 loetletud metallitoodete müügi korral tuleb müügiarvel kasutada käibemaksu liiki 0% Metalli müük, mille tulukontona peab olema seadistatud konto 4700 Metallide müük KMS p41 erikorra alusel.
Käibemaksu liigi seadetest lisatakse müügiarve lisainfosse ka viide pöördmaksustamisele.
Kui olete loonud uue tulukonto teise numbriga, siis tuleb see lisada käibemaksu liigi seadetesse ja samuti muuta käibemaksu aruande seadeid.

Metallitoodete ostu kajastamiseks on loodud kulukonto 5405 Metallide ost KMS p41 erikorra alusel (pöördmaksustatav), samuti tuleb ostuarvel kasutada käibemaksu liiki 0% Metalli ost.

Kuna käibemaksuaruandesse jõuavad andmed konto + käibemaksu liik andmete põhjal, siis on võimalik kasutada ka teisi kulukontosid metallide ostul. Sellisel juhul tuleb ise vajalik kulukonto juurde lisada aruande seadetesse.

Käibemaksu aruande seaded

Müügi korrektseks kajastamiseks peab konto olema aruande seadetes lisatud reale 9.

Ostul pöördmaksustamise korrektseks toimimiseks peavad kontod olema aruande seadetes real 1 ja real 7.1.

Käibemaksu aruande seaded enne 11.03.2022 loodud keskkondades

KMD INF A ja INF B osasse tulevad müügi- ja ostuarved automaatselt kui nad vastavad KMD INF üldistele tingimustele (min 1000 eurot tehingupartneri lõikes) ning kui nende arvete peal on kasutatud korrektseid tulu- ja kulukontosid nii nagu need on käibemaksu aruandes seadistatud.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage meile support@simplbooks.ee

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: