Kreeditarve koostamine laokaupadele (ostuarved)

Laokauba arvete kreeditarvete sisestamisel tuleb tähelepanu pöörata sellele, et laoarvestuse õigeks toimimiseks tuleb kreeditarve koostada originaalarvest. See on vajalik selleks, et tagastatud kaup saaks külge õige omahinna. SimplBooksis ei ole ise võimalik partiid valida (ja sellega koos omahinda), seega on seda oluline silmas pidada.

Kreeditarve koostamiseks tuleb kõigepealt avada arve, millega artikkel lattu sisse tuli. Kui arve number ei ole teada, siis leiate selle laoliikumiste alt kasutades artikli filtrit.

Ladu -> Liikumised, vali periood ja lisa artikli filter

Nüüd on näha artikli liikumised valitud perioodil

Klikates alusdokumendil (“ostuarve”), jõuate kohe ostuarve vaatesse.
Valige Toimingud menüüst -> Koosta kreeditarve.
Kreeditarve koostatakse täpselt samade koguste ja hindadega, nagu on algne ostuarve. Kui kreeditarvet ei koostatud kogu kaubale, siis saab siin nüüd õiged tagastatud kogused märkida ja kustutada liigsed read.

Kauba kogus on alati positiivne number ja miinusmärk on summa ees.

Ostuarve salvestamisel koostatakse väljaminek ja kauba kogus ning rahaline laojääk vähenevad.

Kuidas lahendada olukord kui ühel kreeditarvel on mitme erineva ostuarve kaubad? Kliki siin ja loe sellest altpoolt lähemalt
Kui tarnija ühe kreeditarvega on tagastatud mitmelt erinevalt ostuarvelt pärit kaupu, siis on kõige lihtsam lahendus teha tagastatud kaubale mahakandmine ja sisestada kreeditarve ilma artikliteta.

Ladu -> Dokumendid -> Uus dokument -> Laost mahakandmine

  1. Vali kreeditarve kuupäev
  2. Vali õige ladu (kui on mitu ladu kasutusel)
  3. Lisa rida = vali artikkel ja märgi kogus
  4. Kirjelduse väljale oleks hea kirjutada tarnija kreeditarve number, et oleks lihtne tuvastada mahakandmise tegemise põhjus.

Sellega kantakse kaubad laost maha ja tekib ka kulukanne (Deebet 50×0 Kaubakulu, Kreedit 164x Ladu).

Tarnija kreeditarve sisesta ostuarvete alla. Arvele artiklite lisamise asemel märgi reale kaubakulu konto (50×0). Kogus on 1 ja hinna väljale märgi kogusumma miinusega. Kuna summa on miinusega, siis kajastub see kandes kreeditpoolel ja sellega nullitakse mahakandmisega tekkinud kulu ära.

Tähtis Kindlasti tuleb ka dokumendite summad üle vaadata. Kui kaupa on ostetud mitme erineva omahinnaga, siis võib olla erinevus kulukontol, mis suurendavad või vähendavad kulu.
Näiteks: Kui tagastatud kauba summa oli 120 eurot ja tehtud mahakandmise summa 125 eurot, siis kulu suureneb 5 euro võrra. Kui aga summad oleksid vastupidi, siis kulu väheneks.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage meile support@simplbooks.ee

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: