Kreeditarve makstuks märkimine (ostuarved)

Kreeditarve makstuks märkimisel on paar erinevat varianti.
Kreeditarve koostamisest saad lugeda juhenditest Kreeditarve koostamine laokaupadele (ostuarved) ja Kreeditarve koostamine (teenused, mitte laokaup).

1. Krediteeritud ostuarve on juba makstud
Kui krediteeritud ostuarve on tasutud (ehk arve staatus “Makstud”) ja koostatud kreeditarve alusel on laekub ettevõttele raha tagasi, siis saab kreeditarve kõige lihtsamini otse arvelt makstuks märkida. Vali Toimingud menüüst -> Märgi makstuks, vali õige kuupäev (pangakontole laekumise tegelik aeg) ja mitme pangakonto olemasolul vali ka õige pangakonto, salvesta makse. See makse on miinusmärgiga, mis ostuarvet silmas pidades tähendab raha sissetulekut. Vaata üle ka ostureskontro (Raportid -> Ostureskontro) ja pangakonto pearaamatust võrdle saldot internetipangas oleva saldoga.
2. Krediteeritud ostuarve on veel maksmata
  • Kui kreeditarve on koostatud ostuarve kogusummas, siis tuleb mõlemad arved sama kuupäevaga makstuks märkida summat muutmata. Valige arvel Toimingud menüüst -> Märgi makstuks, kuid pangakonto või kassa asemel tuleb kasutada Tasaarveldused kontot, valida õige kuupäev ja salvestada makse.
  • Kui on koostatud osaline kreeditarve, siis on kasulik kõigepealt kreeditarve ja algne ostuarve kreeditarve summa ulatuses makstuks märkida, kasutades Tasaarveldused kontot. Tasumata summa saate pangakontoga makstuks märkida või pangaliidese kasutuse korral maksekorralduse panka saata (ainult tasumata summas).
Nõuanne Tasaarvelduste märkimisel tuleb alati jälgida, et tehingud oleks ühe kuupäevaga tehtud. Konto “9999 Tasaarveldused” on bilansiväline konto ja kui erinevatel kuupäevadel laekumised sisestada, siis on bilanss esimesena sisestatud makse kuupäevaga tasakaalust väljas ja näitab viga.

Kui “Pangakontod ja kassad” alt puudub  “Tasaarveldused”, siis saate selle ise juurde luua, abiks juhend: Pangakontod ja kassad (lisamine/muutmine)

3. Kreeditarve sidumine pangaimpordis

Kui kreeditarve on koostatud arvele, mis on juba makstud, ja selle summa võetakse maha mingi teise ostuarve tasumisest, siis on võimalik pangaimpordi käigus nii makstav ostuarve kui kreeditarve ära märkida. Soovitame ka sellisel juhul eelistada punktis 2 kirjeldatud viisi kreeditarve makstuks märkimisel.

Kui kreeditarve summat võib tasaarveldada ka mitme ostuarvega. Selguse huvides võiks siis iga ostuarve kohta teha kreeditarvel eraldi makstuks märkimise ja makse selgitusse saab lisada viite ostuarvele, millega summa tasaarveldati.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage meile support@simplbooks.ee

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: