Kuidas sisestada andmeid, kui klient/tarnija on välismaalt

Väliskliendi/tarnija puhul tuleb andmed sisestada käsitsi, seda infot otse registritest andmebaasi laadida ei saa. Kui tegu on EU liikmesriigi kliendi/tarnijaga, siis on põhiandmete osas oluline ära täita ettevõtte nimi ja käibemaksukohustuslase number (selle kehtivust saate kontrollida Euroopa Komisjoni lehelt). KMKR nr väljale sisestage andmed ilma tühikuteta.

Kui on tegu ühendusevälise kliendi/tarnijaga, siis jääb käibemaksukohustuslase numbri väli tühjaks, muud seaded on soovitav samamoodi täita.

Detailsete andmete osas tuleks minimaalselt täita aadressi andmed (sh riik) ja e-posti aadress, mida vaikimisi pakutakse kliendile/tarnijale kirja saatmisel.


Kliendi seadete osas tasub ära määrata teatud seaded:

  1. Arve tähtaeg päevades on vaikimisi määratud keskkonna seadetes, kui soovite kliendile määrata teistsuguse maksetähtaja, märkige siia päevade arv.
  2. EU-sisese müügi puhul valige käibemaksu liigiks 0% Kauba ühendusesisene käive või 0% Teenuste ühendusesisene käive. Ühendusevälise kliendi puhul valige 0% Kauba eksport või 0% Teenuste eksport.
  3. EU-sisese ostu puhul valige käibemaksu liigiks 0% Kauba ühendusesisene soetamine või 0% Teenuste ühendusesisene soetamine. Ühendusevälise hankija puhul valige 0% Import.
  4. Siin saate määrata ära, mis keel on kliendiga vaikimisi seotud, st mis keeles arve pdf kliendile saatmiseks koostatakse. Valikus on eesti, vene, inglise ja soome keel (saab aktiveerida keskkonna seadete alt).
  5. Kui soovite kasutada kliendile arvete saatmiseks vaikimisi arvepõhjast erinevat, siis siin saate arve põhja kliendiga siduda ja uue arve koostamisel arvestatakse sellega.
  6. Nõuete kontot ei ole vaja määrata, kui kajastate kõiki nõudeid ostjate vastu ühel kontol (1210 Nõuded ostjate vastu).
  7. Kohustuste kontot ei ole vaja määrata, kui kajastate kõiki tarnijatele võlgu olevaid summasid ühel kontol (2310 Võlad tarnijatele).
  8. Kulukonto on määramine teeb ostuarve sisestamise lihtsamaks, tarnija valimisel lisatakse reale kohe temaga seotud kulukonto. Vajadusel saab ostuarvel kulukontot vahetada.

 

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: