Mul on maksuametis ettemaks, kuidas kajastada palgamaksude tasumist ettemaksu arvelt?

Enamasti tehakse maksude ülekanne pangast, kuid olukorras, kus on ettemaksukontol vabu vahendeid, nt käibemaksu ettemaksu arvelt, on vaja see programmis pisut teisiti märkida.

Maksude makstuks märkimisel kasutage pangakonto asemel „Tasaarveldused“ kontot, vaadake üle kuupäev ja summa ning salvestage (maksude summa peab olema kindlasti „Maksud“ tulbas).

Kui osa maksude summast on tasutud pangast, siis salvestage kõigepealt pangamakse ära ja pärast märkige ülejäänud osa “Tasaarveldused” kontoga.

Salvestamisel koostatakse kanne:
Deebet 1520 Maksude ettemaksukonto
Kreedit 9999 Tasaarveldus.

Kuna raha reaalselt ei liikunud, siis on meil vaja, et ka deebetpoolel oleks konto 9999 Tasaarveldused. Valige väljamaksel Toimingud menüüst „Muuda finantskannet“ ja asendage konto 1520 kontoga 9999.

Selle toiminguga on palgamoodulis korrektne väljamakse tehtud ja töötasu staatuses „välja makstud“ (n-ö lõpetatud).
Nüüd saab teha tavapärase kohustuste sulgemise kande TSD raporti all.
NB! Ära unusta, et sulgemiskanne koostatakse maksude väljamaksmise kuu TSD raporti alla (mai palk -> juunis väljamakstud -> maksude tasumine juulis). 

Kontrollimise mõttes võib üle vaadata ka konto 1520 Maksude ettemaksu konto ja maksukohustuste pearaamatu aruandeid. Programmis kajastatud maksude ettemaksu konto summa peaks kokku minema maksuameti andmetega. Erinevuste korral tuleks sisestatud andmed üle vaadata ja vajadusel korrigeerida. 

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: