Mul on maksuametis ettemaks, kuidas kajastada palgamaksude tasumist ettemaksu arvelt?

Enamasti tehakse maksude ülekanne pangast, kuid olukorras, kus on ettemaksukontol vabu vahendeid, nt käibemaksu ettemaksu arvelt, on vaja see programmis pisut teisiti märkida.

Väljamakse
Maksude makstuks märkimisel kasutage pangakonto asemel „Tasaarveldused“ kontot, vaadake üle kuupäev ja summa ning salvestage (maksude summa peab olema kindlasti „Maksud“ tulbas).

Nõuanne Kui osa maksude summast on tasutud pangast, siis salvestage kõigepealt “Tasaarveldused” kontoga makse ja pärast salvestage pangamakse.

Salvestamisel koostatakse kanne:
Deebet 1520 
Maksude ettemaksukonto
Kreedit 9999 
Tasaarveldus.

Väljamakse kande muutmine

Kuna raha reaalselt ei liikunud, siis on meil vaja, et ka deebetpoolel oleks konto 9999 Tasaarveldused. Valige väljamaksel Toimingud menüüst „Muuda finantskannet“ ja asendage konto 1520 kontoga 9999 Tasaarveldused.

Kui maksud on palgamoodulis makstuks märgitud, siis on töötasu staatuses „makstud“ (n-ö lõpetatud).

Maksude sulgemiskanne
Nüüd saab teha tavapärase kohustuste sulgemise kande TSD raporti all.
NõuanneÄra unusta, et sulgemiskanne koostatakse maksude väljamaksmise kuu TSD raporti alla (mai palk -> juunis väljamakstud -> maksude tasumine juulis).

Kontrollimise mõttes võib üle vaadata ka konto 1520 Maksude ettemaksu konto ja maksukohustuste pearaamatu aruandeid. Programmis kajastatud maksude ettemaksu konto summa peaks kokku minema maksuameti andmetega. Erinevuste korral tuleks sisestatud andmed üle vaadata ja vajadusel korrigeerida. 


Lisaküsimuste korral kirjutage meile support@simplbooks.ee

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: