Miks ei saa artikleid müügiarvele lisada?

Kui olete probleemi ees, et ei saa laoartiklit müügiarvele lisada, siis on tõenäoliselt põhjuseks see, et artiklil puudub laoseis või on müügiarve kuupäevaks märgitud kauba sissetuleku kuupäevast varasem kuupäev. Laoartiklite arvele lisamiseks peavad need olema eelnevalt lattu sisse võetud.

Laoseisu saate kontrollida Ladu -> Laoseis. Vaikimisi näidatakse tänase kuupäeva seisu kõikide ladude ja kõikide artiklite kohta. Kuupäeva või muude filtrite muutmiseks tehke sobiv valik ja vajutage nupule VAATA

Igapäevase majandustegevuse käigus on lao sissetuleku aluseks ostuarve. Ostuarvet sisestades tuleb valida õiged artiklid ning salvestamisel koostatakse automaatselt ka lao sissetulek. Sissetuleku kuupäevaks on ostuarve kuupäev.

Kui teil on tarvis toorainest/pooltootest teha valmistoodang, siis selleks on olemas võimalus Ladu -> Tootmine. Tootmist saab teha laoartiklite põhjal, teenuse artikleid või kaasnevaid kulusid lisada ei saa. Blogipostitust tootmise teemal saate lugeda siit.

Kui olete üle tulnud mõnest teisest tarkvarast ning eelnevalt on olemas laoseis, siis saate sisestada lao algseisu. Algseisu sisestamise kohta on lugemist siin juhendis.

Laotehingutega seotud dokumente saab vaadata Ladu -> Dokumendid

Artiklite (kaupade) liikumise info asub Ladu -> Liikumised

Negatiivne laojääk (miinusesse müümine) ei ole algselt lubatud. Enne lao kasutusele võtmist on seda võimalik lubada Seaded -> Keskkonna seaded -> Ladude seaded, Negatiivne laojääk lubatud EI -> JAH.

Kui laos on juba tehinguid toimunud ja soovite lubada negatiivse laojäägi, võtke ühendust SimplBooks klienditoega aadressil support@simplbooks.ee

Võimalusel soovitame eelistada Müügitellimuste ja Ettemaksearvete kasutamist, kui ootate kliendilt ettemaksu enne kauba lattu hankimist. Need dokumendid ei mõjuta ladu ning seetõttu saab sisestada ka ilma laoseisuta artikleid.

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: