Ettemaksearved

Ettemaksearve on mõeldud selliseks juhuks, kui kliendilt soovitakse täielikku või osalist ettemaksu enne kauba tarnimist või teenuse osutamist.

  • Ettemaksearvele lisatud laokauba artiklid ei broneeri kaupa ega vähenda laoseisu, seega saab ettemaksearve koostada ka siis, kui kaupa ei ole veel laos.
  • Ettemaksearve salvestamisel ei koostata finantskannet. Kanne koostatakse alles ettemaksearve sidumisel laekumisega ja laekumise kuupäevaga. Kui on olnud osaline laekumine, siis koostatakse kanne vastavalt osalise laekumise summale.
  • Ettemaksu protsent on seadistatav Keskkonna seadete all, vaikimisi on see 50%. Kuidas seda muuta ja ka ettemaksearve numbrivalemit või arvepõhja endale meelepäraseks sättida, saab lugeda juhendist “Arvete seaded, üldised seadistused

Ettemaksearve koostamine

Ettemaksearve koostamiseks valige Tehingud menüüst Ettemaksearved ja klikake rohelisel nupul Uus ettemaksearve

1. Vali klient või  lisa uus
2. Vaata üle ettemaksu protsent
3. Märgi tarneaadress vajadusel
4. Lisa kontaktisiku nimi, kui tarvis

Ettemaksearve ridade täitmine toimib sama moodi müügiarve ridade täitmisega. Selle kohta saab täpsemalt lugeda juhendist Müügiarve koostamine

Hoiatus Ära kasuta arvetel (sh ettemaksearvetel) süsteemis olevat artiklit “9999 ettemakse %P vastavalt ettemakse arvele %N”. Seda kasutab süsteem ettemaksearvest müügiarve koostamisel. Kui see ise arvele lisada, kajastatakse müügitulu valesti ja käibemaksu aruandes ei kajastu õiged andmed.

Erinevus müügiarvest on see, et ettemaksearvel näidatakse kokku summa järel ka tasumisele kuuluv ettemakse summa
Arve saate kliendi e-postile saata Toimingud menüü Saada arve välja viitele klikates.

Ettemaksearve laekumine ja müügiarve koostamine

Kui ettemakse summa laekub, saab selle ettemaksearvega siduda käsitsi Toimingud menüüst Märgi makstuks või pangaimpordi kaudu.
Nüüd koostab süsteem ettemaksearvele ka finantskande ettemakse summas.
Selleks, et oleks parem ülevaade millistele ettemaksearvetele on müügiarve koostatud, soovitan Ettemaksearvete nimekirjas nähtavaks muuta veeru “Müügiarve“. Kui ettemaksearvele ei ole müügiarvet koostatud, siis on selles veerus tekst “ei ole”, kui arve tehtud, siis arve number. Näidatavaid veergusid saate seadistada nimekirja kohal oleval hammasrattakese ikoonil klikates.

Ettemaksearvest müügiarve koostamiseks avage ettemaksearve ja valige Toimingud menüüst Koosta ettemaksearvest müügiarve.
Koostatakse müügiarve, millele on lisatud miinus summaga ettemaksu artikkel ning tasumisele kuuluvast summast on maha arvestatud ettemaks. Seda rida ei tohi arvelt kustutada. 

Müügiarve kandes arvestatakse laekunud ettemakse summaga ning müügitulu kontole märgitakse selle võrra väiksem summa (laekunud ettemaksu summa on juba kantud müügitulu kontole).

Lisaküsimuste korral kirjutage meile support@simplbooks.ee 

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: