Käibemaksu liigid

Käibemaksu liigid on meie poolt eelseadistatud enamlevinud olukordade jaoks. Samuti saate neid ise juurde lisada lähtuvalt ettevõtte vajadustest.

Klõpsates pliiatsi ikoonile saate muuta seadeid. Eelseadistatud liikide puhul saate muuta ainult finantskontosid.

 1. Nimetus – käibemaksu liigi nimetus nii nagu see ilmub dokumentide sisestamise vaadetes.
 2. Lisa tõlge – lingile klikates avaneb aken, kus saate sisestada inglise ja venekeelse tõlke nimetusele (kui on soovi ja vajadust)
 3. Lisainfo arvel – siia väljale kirjutatud tekst lisatakse müügidokumendi lisainfo väljale kui käesolev käibemaksu liik määratakse mõnele müügidokumendi reale.
 4. Tehing – määrab, kas käibemaksu liiki kasutatakse müügi- või ostutehingutega seotult.
 5. Aktiivne – kas käibemaksu liik on aktiivne, st. nähtav ja kasutatav dokumentide sisestamisel.
 6. Käibemaksu tüüp – määrab käibemaksu tüübi seaduse mõistes mille põhjal rakendab programm vajadusel erisusi nt KMD-l.
 7. Käibemaksu % – käibemaksu määr numbrilisena. Tühi väärtus tähendab, et määra ei ole.
 8. Tulukonto – määratakse juhul, kui käibemaksu liik on seotud müügitehingutega. Kui tulukonto on määratud, siis kasutatakse arve finantskandes siin märgitud müügitulu kontot
 9. Müügi käibemaksu konto – kui määratud, siis sellel kontol kajastatakse müügidokumendi vastava rea käibemaks. Muul juhul kasutatakse müügi käibemaksu jaoks automaatsete kannete seadetes olevat müügi käibemaksu kontot.
 10. Sisendkäibemaksu konto – kui määratud, siis sellel kontol kajastatakse ostudokumendi vastava rea käibemaksu (autokulude käibemaks, põhivara käibemaks). Muul juhul kasutatakse sisendkäibemaksu jaoks automaatsete kannete seadetes olevat sisendkäibemaksu kontot.

Tähelepanu!
Kui teie ettevõtte keskkond on loodud enne 02.04.2019….

Uue lihtsustatud autokulude sisestamise ja kajastamise kasutamiseks peaksite tegema kaks sammu:

 1. Avama käibemaksu liikide seaded ja aktiveerima autokulude käibemaksud, mis enne uuendust loodud keskkondades on vaikimisi mitteaktiivsed. Kontrollige kindlasti üle ja seadistage autokulude käibemaksu liigile ka sisendkäibemaksu konto. Võimalik, et peate antud konto ise juurde looma (Raamatupidamine -> Kontod).
 2. Muutma käibemaksu aruande (Raamatupidamise menüü all) seadeid real 5.3 ja 5.4 selliselt, et seal oleks seadistatud seniste kulukontode asemel autokulude käibemaksuga seotud bilansi kontod.

NB! Pärast neid muudatusi ei näita ilmselt varasemate perioodide käibemaksu aruanded ootuspäraseid numbreid ja seega oleks soovitav see muudatus planeerida nt kalendrikuu vahetusele.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage meile support@simplbooks.ee

 

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: