Põhivara müük

Põhivara müügi vormistamiseks on SimplBooks süsteemis kaks varianti.

A) kui müügiarve on juba sisestatud, siis on võimalik seos määrata põhivara kaardilt
B) kui olete müügiarvet alles sisestamas või ka muutmas, siis saab põhivara müügi seose määrata müügiarvel

A) põhivara müügi seose sisestamine põhivara kaardilt

Kui müügiarve on juba sisestatud aga ei ole veel põhivaraga seotud, siis avage põhivarade nimekiri peamenüüst “Raamatupidamine – põhivara” ning klikkige müüdud põhivara real. Seejärel valige toimingute menüüst “Muuda põhivara“.

Muutmise vaates on kohe alusdokumendi (ostuarve rea) valiku välja all nüüd väli “Müügidokument” kuhu saab sisestada konkreetse müügiarve rea millega põhivara müüdi. Selleks hakake lihtsalt müügiarve rea sisu müügidokumendi väljale trükkima ning süsteem pakub automaatselt sobivaid variante välja mille hulgast saab valida.

Pärast sobiva müügiarve rea valimist müügidokumendi väljale täidetakse automaatselt ka põhivara mahakandmise kuupäeva väli mille väärtuseks saab müügiarve koostamise kuupäev.

Pärast müügidokumendi määramist vajutage nuppu “Salvesta põhivara“.

B) müügiarve sisestamine koos põhivara müügiga

Põhivara müügi saab vormistada ka otse müügiarve sisestamise käigus. Selleks toimige samamoodi nagu tavaliselt müügiarve sisestamisel ehk siis avage menüüst “Tehingud > müügiarved” ja vajutage nimekirja üleval vasakus nurgas nuppu “Uus müügiarve“.

Müügiarve rea täitmisel peaksite nüüd vajutama rea lõpus oleval luubi ikoonil mille peale avaneb müügiarve rea täiendavate väljade rida.

1. Põhivara – valige siia põhivara mida soovite müüa
2. Sisu – müügiarvel kuvatav arverea sisu, mis ei mõjuta põhivara ega selle müügiga seotud kandeid
3. Tulukonto – täidetakse pärast müügiarve salvestamist sõltuvalt kas põhivara müüakse alla või üle oma jääkväärtuse
4. Hind – summa ilma KM-ita millega põhivara müüakse

Kui müügiarve read ja muud väljad on täidetud siis vajutage vormi all osas nuppu “Salvesta müügiarve“. Kui salvestamine on edukas, siis kuvatakse müügiarve vaates eraldi paneelis ka seotud põhivara.

Täiendavalt muudab müügiarve salvestamine ka seotud põhivara kandeid selliselt, et koostatakse põhivara müügi ja mahakandmise kanded.

Põhivara müügiga ja mahakandmisega seotud automaatsete finantskannete kontosid saab mõjutada läbi automaatsete kannete seadete “Seaded > Automaatsed kanded > Põhivara” seadete.

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: