Käibemaksu aruande (KMD) ja lisade esitamine failist

Käibemaksu aruande (KMD) ning lisad INF A ja INF B saab SimplBooks tarkvarast XML-faili kujul eksportida ning Maksuametisse importida.
Alates jaanuarist 2022 on aruande põhiandmed ja lisad ühes failis.

Kui on avatud vajaliku perioodi aruanne, siis klikake hallile “pilvekesele” -> Aruande eksportimine. Avanenud vaates valige rohelistest nuppudest vasakpoolne “Käibemaksudeklaratsiooni eksportimine XML-failina”, salvestage fail arvutisse ja edasi saab selle faili juba importida e-maksumetis.

Enne faili eksporti vaadake andmed üle. Vajadusel on võimalik sobimatud read enne tehingute eksportimist INF lisadest eemaldada. Selle jaoks tuleks sobimatu rea eest linnuke eemaldada ja sellisel juhul ei kaasata andmeid aruandesse.

KMD INF A (müügiarved) ja INF B (ostuarved) lisades tuleb deklareerida vastava kuu tehingud, mis tehingupartnerite lõikes ületavad 1000 eurot (ilma käibemaksuta). Eraisikutega tehtud tehinguid INF lisades ei kajastata.

Tegevused e-MTA keskkonnas

Maksud -> KMD esitamine ja vaatamine -> Lisa uus deklaratsioon

Valite maksustamisperioodi ja klikkate “Lisa

Kui aruanne loodud, siis valige “Lisa andmed failist

Salvestage ja kinnitage deklaratsioon.

Kui arvestuskuul on toimunud müügitehinguid Euroopa Liidu riikide ettevõtetega 0% käibemaksuga ehk pöördmaksustamise viitega, siis sellised müügitehingud tuleb deklareerida VD aruandes.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage meile support@simplbooks.ee
Maksuameti keskkonnaga seotud küsimuste korral palun pöörduge nende spetsialistide poole.

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: