Käibedeklaratsiooni (KMD) ja lisade esitamine failist

Käibedeklaratsioon ehk KMD koos selle juurde käivate lisadega INF A ja INF B on SimplBooks-ist võimalik faili kujul eksportida ning Maksuametisse importida. KMD põhiandmed saab faili kujul alla laadida “Raamatupidamine -> käibemaksu aruanne” alt. Nimetatud aruande päises on sinine ekspordi nupp KMD faili allalaadimiseks.

KMD eksportimine

 

INF A ja INF B lisad on võiamlik alla laadida “Raportid -> KM raport” alt. Nimetatud aruande päises on jällegi INF lisade allalaadimiseks sinine ekspordi nupp.

NB! nii INF A osas (müügiarved) kui ka INF B osas (ostuarved) tuleb deklareerida vastava kuu tehingud, mis tehingupartnerite lõikes ületavad (ilma käibemaksuta) 1000 eurot. Eraisikutega tehtud tehinguid INF lisades ei kajastata.

KMD eksportimine

 

Vajadusel on võimalik sobimatud read enne tehingute eksportimist INF lisadest eemaldada. Selle jaoks tuleks sobimatu rea eest linnuke eemaldada ja alles siis INF lisad eksportida.

Kui deklaratsiooni failid on alla laetud, siis tuleks need Maksuameti (emta.ee) keskkonnas KMD lisamisel üles laadida.

Soovitame kõigepealt üles laadida põhiaruande faili ja seejärel INF lisade faili – selles järjekorras toimides lähevad ka KMD INF lisadega seotud “linnukesed” korrektselt paika.

KMD eksportimine

 

kmd_eksport_4

 

Kui Teie ettevõttel on arvestuskuul toimunud müügitehinguid teistesse EL riikidesse 0% käibemaksuga ehk pöördkäibemaksustamise § alusel, siis sellised müügitehingud tuleks deklareerida VD aruandes.

VD aruande jaoks saab andmed samuti faili kujul eksportida “Raamatupidamine -> KM raport” alt.

VD aruande esitamise kohta leiate rohkem infot siit:  VD aruande esitamine failist

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: