Käibemaksu aruande saatmine e-MTA-sse läbi liidestuse

Käibemaksu aruande (KMD) ning lisad INF A ja INF B saab SimplBooks tarkvarast saata otse maksuametisse kui see liidestus on aktiveeritud.

Aruannet saab endiselt esitada ka failist, klikates “pilvekese” ikoonile avaneb faili allalaadimise aken. Loe sellest täpsemalt juhendist.

Enne aruande maksuametisse saatmist kontrollige andmete õigsust, et vältida paranduste tegemise vajadust.

Klikake sinisel nupul “Saatke käibemaksudeklaratsioon e-MTA-sse“.

Selleks, et vältida kogemata aruande ära saatmist, tuleb ette kinnituse küsimise aken. Kui Te tegelikult ei olnud veel valmis aruande andmeid ära saatma, siis siin saate selle veel peatada või siis vastupidi, kinnitada, et soovite saata andmed e-MTA-sse.


Kui aruanne edukalt saadetud, siis kuvatakse aruande üleval rohelisel taustal kinnitus: Käibemaksudeklaratsioon edukalt saadetud.

Nõuanne Kui liidestuse seadetes on määratud, et aruanne saadetakse kinnitamata kujul, siis tuleb nüüd e-MTA-sse sisse logida ja aruanne kinnitada.
Kui on liidestuse seadetes on valitud kinnitatud kujul saatmine, siis pole rohkem vaja midagi teha andmetega.

Esimesel korral läbi liidestuse andmete saatmisel e-MTA-sse on vaja kasutajal vaja end identifitseerida ID-kaardi või mobiil-ID-ga. Edaspidi seda teha ei ole vaja.
Veenduge, et inimesel, kes käibedeklaratsiooni esitab, on e-MTA-s kehtiv pääsuõigus „Käibedeklaratsioonide (KMD) haldamine” või “Raamatupidaja pakett”.

Ühendusesisese käibe aruannet (VD) ei ole võimalik otse e-MTA-sse saata, see tuleb esitada failist.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage meile support@simplbooks.ee

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: