KM raport

“KM raport” koostatakse müügiarvete ja ostuarvete andmete põhjal. Teisisõnu kuvatakse raportis üks ühele müügi- ja ostuarvetele salvestatud summade ja käibemaksu andmeid, mitte aga raamatupidamise finantskannete põhjal.
KM raportit ei saa failina eksportida Maksu- ja Tolliameti süsteemi (failina eksporditav on Käibemaksu aruanne), küll aga on KM raporti vaatest failina eksporditavad Käibedeklaratsiooni lisad: INF A; INF B ja VD aruanne.

KM raportis on tehingud grupeeritud käibemaksu määrade järgi, millisel põhjusel on kasutatud ühte või teist käibemaksumäära, raport ei erista.

KM raporti alusel on võimalik käsitsi täita EMTA keskkonnas olev käibedeklaratsioon, sobib juhul kui ettevõttes toimub vähe erinevatel KMD ridadel deklareeritavaid tehinguid, kui aga erinevatel ridadel deklareeritavaid tehinguid on rohkem ja KMD täitmine käsitsi muutub keeruliseks, tasub seadistada “Käibemaksu aruanne”.

1. Avage menüüvalikus RAPORTID, valige KM raport.
2. Sisestage vajadusel otsingu tingimused.

2017-03-24_15-39-49

INF A osale tulevad vähemalt 1000 eurosed müügiarved või klientide arved, kellega arvestusperioodi müügitehinguid on vähemalt 1000 euro eest.
INF B osale tulevad vähemalt 1000 eurosed ostuarved või tarnijate arved, kellega arvestusperioodi ostutehinguid on vähemalt 1000 euro eest.
VD aruanne – ühendusesisene kuine käibearuanne

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: