Käibemaksu raport (KM raport)

Käibemaksu raport koostatakse müügiarvete ja ostuarvete andmete põhjal ja on jaotatud vastavalt käibemaksu liigil määratud käibemaksu protsendile. Finantskannetena sisestatud oste või müüke siin raportis ei kajastata.

KM raporti eesmärk on olla lisa töövahend, mille abil kontrollida käibemaksu aruande tasumisele kuuluva käibemaksu või ettemaksu summa õigsust. Käibemaksu aruandega seonduvast saate täiendavat lugeda siit ja siit.

KM raportit ei saa eksportida e-MTA-sse, selleks vajalik fail on käibemaksu aruande juures.

Raportid -> KM raport

Aruandes rea peal klikates ilmub nähtavale lisainfo arvetega, kus on vastavat käibemaksumäära kasutatud.

Siin näites on 20% maksumääraga müügitulu kajastatud kolmel müügiarvel, iga arve juures on näha ka käibe summa.

Vaata siit, kuidas näeb välja käibemaksu aruanne, kui KM raportis on ülaltoodud andmed

Käibemaksu aruande ja käibemaksu raporti summade võrdlemine näitab, et mõlemas aruandes on enammakstud käibemaksu summa sama, seega võib eeldada, et andmed on õigesti.

Lubatud erinevused aruannete summades on 1511 Tollis impordil tasutud käibemaksu summa ja autokulude osalise mahaarvamise korral pool autokulude sisendkäibemaksu summast (KM raportis näidatakse praegu kogusummat).

Kontrollida tuleks ka käibemaksu aruande all olevat sulgemiskannet, et 2510 Käibemaksu koondkonto oleks samuti vastavuses (ärge unustage igakuiselt perioodi sulgemiskande salvestamist). Kui sulgemiskandesse on lisatud ümarduskonto, siis lubatud erinevus on seal 0.01-0.05 eurot, suurema erinevuse korral tuleks selle põhjus välja selgitada.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage meile support@simplbooks.ee

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: