LHV liidestus

LHV <–> SimplBooks liidestus automatiseerib LHV pangatehingute importimise SimplBooksi. St enam ei ole vaja pangatehingute sisestamiseks XML või CSV faili pangast alla laadida ega seda SimplBooksi üles laadida. Kui olete liidestuse aktiveerinud jõuavad kõik, kuni eelmise päeva õhtuni, teie pangakontol toimunud tehingud automaatselt SimplBooksi. Täiendavalt on võimalik maksekorraldusi otse panka saata, kus need vajavad vaid kinnitamist.

Liidese aktiveerimiseks on ainukeseks eelduseks ettevõtte LHV pangakonto olemasolu. Kui LHV pangakonto on olemas, siis logige enda SimplBooks keskkonda sisse ja avage “Seaded -> Liidestused” ning valige avanevast nimekirjast “LHV”.

Pärast “Salvesta” nupule vajutamist palub süsteem teid ennast tuvastada kas ID-kaardi või mobiil-ID abil. See on vajalik, et saaksime kindlad olla, et teie pangakontolt tulevad andmed jõuaksid ikkagi ainult õigete ja volitatud kasutajateni.

Eduka tuvastamise järel paneme automaatselt vajaliku lepingusõlmimise protsessi käima. Mõne tunni kuni paari päeva jooksul peaksite saama LHV-st kirja koos lepinguga, mis tuleb digiallkirjastada ja panka tagasi saata. Kui see on tehtud ja pank on omalt poolt lepingu aktiveerinud, siis toimub ka SimplBooksis lõplik liidestuse aktiveerimine – täiesti automaatselt.

Kui liidestus on aktiveeritud ja leping jõustunud hakkavad LHV panga tehingud automaatselt SimplBooksi jõudma. Et automaatselt imporditud tehinguid näha ja töödelda avage peamenüüst “Tehingud -> Laekumised” ja peaksite nimekirja kohal nähema rohelist teadet, et teil on pangaimport pooleli. Kui seda teadet ei ole, siis ei ole süsteemis hetkel töötlemata pangatehinguid.

Juhul kui soovite automaatselt importida ka tehinguid, mis eelnesid LHV liidestuse aktiveerimisele, siis saate seda teha kui vajutate laekumiste nimekirja paremal üleval nurgas olevale importimise nupule. Nüüd on seal lisaks failist importimisele täiendav valik LHV-st andmete importimiseks. Valides LHV impordi saate nö pool käsitsi teilse sobivad perioodid lisaks importida (nt need perioodid, mis eelnesid LHV liidestuse aktiveerimisele).

Kui teha käsitsi import või klikkida laekumiste nimekirjast pooleliolev pangatehingute impordi lingil, siis edasi toimib programm samuti nagu seni ehk siis avaneb pangatehingute kinnitamise ja/või parandamise vaade. Selle kohta leiate rohkem infot SIIT juhendist.

Juhul kui soovite maksekorraldusi panka (LHV) saata, siis selle jaoks avage ostuarvete nimekiri. Edasi valige ja klikkige kas mõne konkreetse ostuarve peal ja valide ostuarve vaates paremalt toimingute menüüst, et soovite ostuarve panka maksmiseks saata. Kui soovite mitu ostuarvet korraga maksmisele suunata, siis peaksite ostuarve nimekirjas sobivad arved välja filtreerima nt staatuse ja/või maksetähtaja vahemiku järgi ning klikkima nimekirja ülevalt paremalt nurgast eksportimise nuppu.

LHV <–> SimplBooks pangaliidese aktiveerimine ega kasutamine SimplBooks kasutajatele täiendavat kulu ei too. Saate SimplBooksi kasvõi kogu LHV pangakonto ajaloo importida ja saata ostuarvete makseid panka kinnitamiseks. Maksete kinnitamiseks peate aga oma LHV pangakontole sisse logima.

Juhul kui see peaks vajalikuks osutuma, siis liidestuse eemaldamiseks on vaja teha kaks sammu. Esmalt eemaldada liidestus SimplBooks keskkonnas liidestuste alt ja lisaks lõpetada leping ka panga poolel.

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: