SEB liidestus

SEB <–> SimplBooks liidestus automatiseerib SEB pangatehingute importimise SimplBooksi. See tähendab, et enam ei ole vaja pangatehingute sisestamiseks XML või CSV faili pangast alla laadida ega seda SimplBooksi üles laadida. Kui olete liidestuse aktiveerinud jõuavad eelmisel päeval teie ettevõtte pangakontol toimunud tehingud automaatselt SimplBooksi.

Liidese aktiveerimise ainukeseks eelduseks on ettevõtte SEB pangakonto olemasolu. Kui SEB pangakonto on olemas, siis logige enda SimplBooks keskkonda sisse ja avage “Seaded -> Liidestused” ning valige avanevast nimekirjast “SEB”.

NB! SEB liidestuse kasutamise eest võib SEB pank rakendada täiendavat teenustasu. Kui ettevõttel on SEB pangas kasutusel mõni tasuline ärikliendi pakett (nt maksete jaoks), siis täiendavat tasu ei rakendu. Paketi puudumisel rakendub lisatasu 5 EUR kalendrikuus (info on 04.2020 seisuga).

Pärast “Salvesta” nupule vajutamist palub süsteem teil ennast tuvastada kas ID-kaardi või mobiil-ID abil. See on vajalik, et saaksime olla kindlad , et teie pangakontolt tulevad andmed jõuaksid ikkagi ainult õigete ja volitatud kasutajateni.

Seejärel peate sisse logima enda SEB internetipanka ja aktiveerima (sõlmima lepingu) panga poolelt pangaliidese aktiveerimiseks. Selle jaoks on SimplBooksis SEB liidestuse lehel sinises infokastis ka otselink õigesse kohta internetipangas.

Kui liidestus on aktiveeritud ja leping jõustunud hakkavad SEB panga tehingud automaatselt SimplBooksi jõudma. Et automaatselt imporditud tehinguid näha ja töödelda avage peamenüüst “Tehingud -> Laekumised” ja peaksite nimekirja kohal nägema rohelist teadet, et teil on pangaimport pooleli. Kui seda teadet ei ole, siis ei ole süsteemis hetkel töötlemata pangatehinguid.

Juhul kui soovite automaatselt importida ka tehinguid, mis eelnesid SEB liidestuse aktiveerimisele, siis saate seda teha kui vajutate laekumiste nimekirja paremal üleval nurgas olevale importimise nupule. Nüüd on seal lisaks failist importimisele täiendav valik SEB-st andmete importimiseks. Valides SEB impordi saate nö pool käsitsi teile sobivad perioodid lisaks importida (nt need perioodid, mis eelnesid SEB liidestuse aktiveerimisele).

NB! Sama päeva tehinguid ei ole võimalik liidestuse kaudu importida.

Kui teha käsitsi import või klikkida laekumiste nimekirjast pooleliolev pangatehingute impordi lingil, siis edasi toimib programm samuti nagu seni ehk siis avaneb pangatehingute kinnitamise ja/või parandamise vaade. Selle kohta leiate rohkem infot SIIT juhendist.

SimplBooks pangaliidese aktiveerimise ega kasutamine eest täiendavat lisatasu ei võta. Küll aga võivad käesoleva liidestuse kasutamisel rakenduda täiendavad tasud panga poolt. Täpsema info saamiseks võtke palun ühendust otse SEB pangaga.

Juhul kui see peaks vajalikuks osutuma, siis liidestuse eemaldamiseks on vaja teha kaks sammu. Esmalt eemaldada liidestus SimplBooks keskkonnas liidestuste alt ja lisaks lõpetada leping ka panga poolel.

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

1 Comment

  1. Maaris

    Tere. Mil moel impordib seb liides need maksed, mis ei ole näiteks nii selgelt mõne arvega seotud. Näiteks kui on tehtud kaardimakse, klient on kandnud raha enne kui on talle arve tehtud jne

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: