Tarnijale tehtud ettemaks ja selle tagastus

Mida teha, kui olete teinud tarnijale ettemaksu, kuid see kantakse osaliselt või täielikult tagasi? Selleks praegu “ühe-kliki” lahendust ei ole, aga siin on soovitused kuidas toimetada.

Tegu on püsiva koostööpartneriga ja soovite, et raha liikumine oleks tarnijaga seotud
  • Kui teete tarnijale ettemakse, siis salvestage see maksete alla (Tehingud -> Maksed). Kas lisate selle käsitsi või salvestate läbi pangaimpordi, ei oma tähtsust.
  • Tarnijalt saadud tagasimakse tuleb samuti lisada maksete alla, kuid seda ei saa läbi pangaimpordi salvestada, vaid peate käsitsi lisama. Valige tarnija ja õige pangakonto (kui on mitu), tagasimakse kuupäev ning märkige laekunud summa miinus märgiga.

Nüüd on teil pluss ja miinus maksed, mis on vaja reskontrost ära saada.

  • Kui sama majandusaasta sees olete tarnijalt arve saanud, siis võib mõlemad maksed siduda viimati esitatud arvega. Kui arve on juba makstud, siis eemaldage makse arvelt. Seda saate teha arve vaates “Maksed” jaotuses.

    Kui algne makse on eemaldatud, siis saate uuesti maksed lisada valides Toimingud menüüst -> Märgi makstuks saate lisatud miinus (1) ja pluss (2) maksed ning õige makse (3) selle arvega ära siduda.
  • Kui saate osaliselt tagasimakse, siis eeldatavasti saite  mingi summa ulatuses arve ning siis saab tagasimakse samuti siduda selle arvega. Oluline on meeles pidada, et esimesena tuleb siduda tagasimakse, s.t miinusega makse.
  • Kui tarnija ei ole selle aasta sees arvet esitanud, siis soovitame lisada ettemakse tegemise kuupäevaga ostuarve ja makse sellega siduda. Tagasimakse kuupäevaga tehke kreeditarve lisatud arvele ja siduge tagasimakse kreeditarvega.
Kui pole tähtis, et tarnijate liikumiste raportist tuleks ettemaks ja tagastamine välja

Kui ei ole oluline, et raha liikumine oleks tarnijakaardilt aruandest leitav (ühekordne ost, ei salvesta tarnijana andmebaasi), siis võib nii makse kui tagasi laekumise sisestada lihtsalt finantskandena (käsitsi Raamatupidamine -> Kanded või pangaimpordi käigus).

Täiendavate küsimuste korral kirjutage meile support@simplbooks.ee

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: