Töötasu arvestamine

Töötasu saab lisada, kui minna Palgad -> Töötasud -> Uus töötasu. Kui soovite mitmele töötajale korraga töötasu arvestada, siis võite valida “Uus töötasu mitmele“.

Viimasel juhul peaks eelnevalt kindlasti töötaja kaardi peal töötaja töötasu ja rakenduvad maksud ära seadistama.

Kui klikata “Uus töötasu“, siis avanevas vaates on viis kategooriat: üldinfo, puhkuse teave ja koondinfo, töötasu osad, kinnipidamised, maksud.

Üldandmed

Alustada tuleb töötaja valimisest. Järgmisena tuleb märkida töötasu perioodi algus ja lõpp. Vaikimisi on perioodiks käesolev kuu ja töötasu arvestamise kuupäevaks tänane kuupäev.

Kui töötaja kaart on korrektselt täidetud, siis üldinfosse tuleb töötasu ja valitud perioodi jäävad kalendri sündmused antud töötaja kohta automaatselt. Töötasud ja kalendri sündmused laetakse vajadusel uuesti kui arvestamise perioodi muuta.

Puhkuse teave ja Koondinfo

Üldandmete kategooria alt leiab puhkuste teabe ja koondinfo.

Puhkuste teabe paneelis kuvatakse arvestamise perioodi alguseks kogunenud puhkusepäevade arvu ning 6 kuu keskmist kalendripäeva tasu. Keskmise kalendripäevatasu järel olev infonupp kuvab arvutamise aluseks olevaid andmeid.

6 kuu keskmist kalendripäevatasu ei kuvata juhul, kui töötaja kohta pole veel ühtegi töötasu sisestatud valitud perioodile eelneva 6 kuu jooksul.

Koondinfo tabel näitab töötasu üldisi numbreid nagu netotasu ja brutotasu.

Töötasu osad

Kui üldandmed on paigas, siis saab vajadusel töötasu osasid veel korrigeerida ja käsitsi täiendada. Kui töötajal olid lisatasud, siis tuleb need samuti siin kajastada klikates ”Lisa uus rida”.

Tähelepanu tasub pöörata asjaolule, et kui puhkusetasu kalendrisse ei lisa ja lisate selle kohe töötasu peale, siis puhkusetasu summat automaatselt ei arvestada. Samuti ei võeta seda korrektselt arvesse ka järgmiste perioodide puhkusetasude arvestamisel.

Töötasu kategooria osas saab ära märkida töötaja töötatud tunnid, kui töötajale arvestatakse töötasu tunnitasu alusel. Tundide summeerimist näeb töötaja raportist. Eraldi tööaja graafikuid
SimplBooksis koostada ei saa.

Kinnipidamised

Siin saab määrata erinevaid kinnipidamisi töötaja töötasust. Kinnipidamine tehakse töötaja netotasust ja see kantakse teie poolt määratud finantskontole raamatupidamises.

Vaikimisi kinnipidamiste konto on võimalik ära määrata “Seaded -> Automaatsed kanded -> Töötasud” all kinnipidamiste konto väljal.

Maksud

Töötasule kehtestatavaid makse saab märkida või vajadusel korrigeerida “Maksud” kategoorias lisades rakendatava maksu ette linnukese. Samuti saab määrata siin või korrigeerida maksuvaba osa ja maksumäära, kui seda ei ole eelnevalt töötaja kaardil tehtud.

Maksude osas soovitaksime siiski kasutada töötaja kaarti, et vältida pidevat käsitsi maksude kohandamist.

Pärast maksude ja koondinfo kontrollimist võib töötasu salvestada.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage meile support@simplbooks.ee

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

8 kommentaari

  1. Eha Tõnnis

    Kui arvestus on tehtud, siis kust leida pangafaili ja TSD faili koostamine?

  2. Rene Meres

    Tere, Eha!
    Vabandan vastuse pikalt viibimise pärast. Töötasusid saab panka eksportida, kui minna Palgad -> Töötasud -> filtri abil valida, milliseid töötasusid eksportida tahate -> vajutada pilve ikoonile -> valida “Maksete eksport SEPA formaadis” -> salvestada fail arvutisse ning eksportida panka.
    Kui töötasude väljamaksed on tehtud, ilmuvad andmed ka TSD raportisse ja neid andmeid näeb siin: Raportid -> TSD raport.

  3. Marit

    Täpsustaksin veel, et mis täpsemalt tähendavad andmete ekspordi aknas valikud :
    Ekspordi nähtavad read
    Ekspordi kõik read
    Automaatselt on valitud nähtavad read.

  4. Julia Männik

    Tere, Marit!

    Kõigepealt vabandan viibinud vastuse pärast.
    “Ekspordi nähtavad” read tähendab seda, et süsteem ekspordib vaid neid ridu, mis on hetkel nähtavad ehk kui Teil on nimekirja pikkuseks valitud 10 rida, siis süsteem ekspordib vaid need 10 rida või kui Teil on töötasud muud moodi filtreeritud, siis süsteem ekspordib vaid nähtavaid töötasusid.
    Kui valite “Ekspordi kõik read”, siis süsteeb ekspordib kõiki vajalikke töötasusid, olenemata sellest, mitu rida Te töötasude alt hetkel näete.
    Kui tekib küsimusi, võite julgelt meile kirjutada support@simplbooks.ee, aitame rõõmuga 🙂

  5. Aili

    sisestasin järjest kahe kuu palgalehed ja siis hakkasin väljamakset tegema aga tundub, et väljamakse saab teha ainult korraga, mitte kuude kaupa, Kas on nii, et väljamakse summat ei saa muuta? Kui on koostatud palgaleht mitmele, kas siis saabki ainult ühe väljamakse teha?

  6. Vaike Toss

    Tere ! Töötasude väljamaksmisel “märgi makstuks” tuleb mitmelehekülge ridu kõigi töötajate nimedega jne. enne kui lõpus kinnitada saan väljamakse.
    Mida ma valesti teen ja kuidas sellest lahti saada.

    1. Julia Männik

      Tere, Vaike!
      Aitäh Teile küsimuse eest.
      Kontrollige palun töötasud üle, ehk on Teil jäänud mõni töötasu või selle maksud välja maksmata või väljamakse(d) SimplBooksis vormistamata.
      Kui töötasu staatus on punast värvi “Töötasu”, on töötasu küll vormistatud, kuid töötajale välja maksmata. Kui töötasu staatus on oranži värvi “Maksud”, on töötasu töötajale välja makstud, kuid maksud on tasumata või maksude väljamakse on SimplBooksis vormistamata. Kui töötasu staatus on rohelist värvi “Makstud”, on töötasu nii töötajale kui ka maksud välja makstud.
      Kui väljamakse vormistamisel pakub süsteem töötasusid või makse, on ilmselt mõni töötasu või selle maksud jäänud Teil siiski välja maksmata või SimplBooksis vormistamata 🙂
      Soovitan vaadata meie webinari palgaarvestuse kohta, väljamaksetest räägib pearaamatupidaja alates 26. minutist:
      https://support.simplbooks.ee/kasutusjuhendid/webinar-nr-6-palgad-ja-palgaarvestus-18-11-2020/

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: