Töötasu arvestamine

Töötasude lisamiseks on SimplBooks-is mitu varianti – töötasusid saab lisada ühekaupa või siis kõigile (või valitud) töötajatele korraga. Viimasel juhul peaks eelnevalt kindalsti töötaja kaardi peal töötaja töötasu ja rakenduvad maksud ära seadistama.

Käesolevas juhendis vaatame ainult töötasu ühekaupa lisamist ning seal sisalduvaid võimalusi. Uue töötasu lisamiseks tuleks avada peamenüüst “Palgad -> töötasud” ja seejärel klkkida nimekirja üleval vasakus nurgas “Uus töötasu” nuppu.

Avaneb vaate, mis koosneb neljast osast: üldandmed, töötasu osad, kinnipidamised ning maksud ja koondinfo. Vaatleme jällegi igat osa eraldi.

Üldandmed

Esimeses paneelis tuleks kõigepealt valida töötaja kellele töötasu arvestada ning periood mille eest töötasu arvestada koos arvestamise kuupäevaga. Vaikimisi on perioodiks käesolev kuu ja arvestamise kuupäevaks tänane. Töötaja valimisel laetakse kohe ka töötajaga seotud aktiivsed töötasud ning valitud perioodi jäävad kalendri sündmused antud töötaja kohta. Töötasud ja kalendri sündmused laetakse vajadusel uuesti kui arvestamise perioodi muuta. Lisaks kuvatakse üldandmete paneeli paremas veerus arvestamise perioodi alguseks kogunenud puhkusepäevade arvu ning 6 kuu keskmist kalendripäeva tasu. Keskmise kalendripäevatasu järel olev infonupp kuvab arvutamise aluseks olevaid andmeid.

6 kuu keskmist kalendripäevatasu EI kuvata juhul kui töötaja kohta pole veel ühtegi töötasu sisestatud valitud perioodile eelneva 6 kuu jooksul.

Töötasu osad

Kui üldandmed on paigas, siis saab vajadusel töötasu osasid veel korrigeerida ja käsitsi täiendada. Näiteks lisada lisatasusid. Siinkohal olgu ära mainitud, et kui te puhkusetasu kalendrisse ei lisa vaid lisate lihtsalt otse töötasu peale, siis puhkusetasu summat automaatselt ei arvestata ning seda ei võeta korrektselt arvesse ka järgmiste perioodide puhkusetasude arvestamisel.

Lisaks saab töötasu osade paneelis vajadusel ära märkida töötatud tunnid kui töötajale arvestatakse tunnitasu alusel. Tööaja graafikuid SimplBooks-is küll koostada ei saa aga süsteem võimaldab välja võtta tööaja raporti, mis summeerib vajadusel tunde.

Kinnipidamised

Siin saab määrata erinevaid kinnipidamisi töötaja töötasust. Kinnipidamine tehakse töötaja netotasust ja see kantakse teie poolt määratud finantskontole raamatupidamises. Vaikimisi kinnipidamiste konto on võimalik ära määrata “Seaded -> Automaatsed kanded -> Töötasud” all kinnipidamiste konto väljal.

Maksud ja koondinfo

Viimases paneelis saate veel üle vaadata millised maksud antud töötaja töötasule rakendatakse. Vajadusel saab rakenduvaid maksusid veel korrigeerida lisades või eemaldades linnukesi vastavate maksude eest. Samuti saab siin veel nö viimasel hetkel maksuvaba osa määrata (nt tulumaks) ja ka maksumäära (nt kogumispension). Maksude osas soovitaksime siiski kasutada töötaja kaarti, et vältida pidevat käsitsi maksude kohandamist.

Koondinfo tabel näitab lihtsalt töötasu üldisi numbreid nagu netotasu, brutotasu ja palgafond. Pärast maksude ja koondinfo kontrollimist võib töötasu salvestada.

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

8 kommentaari

 1. Eha Tõnnis

  Kui arvestus on tehtud, siis kust leida pangafaili ja TSD faili koostamine?

 2. Rene Meres

  Tere, Eha!
  Vabandan vastuse pikalt viibimise pärast. Töötasusid saab panka eksportida, kui minna Palgad -> Töötasud -> filtri abil valida, milliseid töötasusid eksportida tahate -> vajutada pilve ikoonile -> valida “Maksete eksport SEPA formaadis” -> salvestada fail arvutisse ning eksportida panka.
  Kui töötasude väljamaksed on tehtud, ilmuvad andmed ka TSD raportisse ja neid andmeid näeb siin: Raportid -> TSD raport.

 3. Marit

  Täpsustaksin veel, et mis täpsemalt tähendavad andmete ekspordi aknas valikud :
  Ekspordi nähtavad read
  Ekspordi kõik read
  Automaatselt on valitud nähtavad read.

 4. Julia Männik

  Tere, Marit!

  Kõigepealt vabandan viibinud vastuse pärast.
  “Ekspordi nähtavad” read tähendab seda, et süsteem ekspordib vaid neid ridu, mis on hetkel nähtavad ehk kui Teil on nimekirja pikkuseks valitud 10 rida, siis süsteem ekspordib vaid need 10 rida või kui Teil on töötasud muud moodi filtreeritud, siis süsteem ekspordib vaid nähtavaid töötasusid.
  Kui valite “Ekspordi kõik read”, siis süsteeb ekspordib kõiki vajalikke töötasusid, olenemata sellest, mitu rida Te töötasude alt hetkel näete.
  Kui tekib küsimusi, võite julgelt meile kirjutada support@simplbooks.ee, aitame rõõmuga 🙂

 5. Aili

  sisestasin järjest kahe kuu palgalehed ja siis hakkasin väljamakset tegema aga tundub, et väljamakse saab teha ainult korraga, mitte kuude kaupa, Kas on nii, et väljamakse summat ei saa muuta? Kui on koostatud palgaleht mitmele, kas siis saabki ainult ühe väljamakse teha?

 6. Vaike Toss

  Tere ! Töötasude väljamaksmisel “märgi makstuks” tuleb mitmelehekülge ridu kõigi töötajate nimedega jne. enne kui lõpus kinnitada saan väljamakse.
  Mida ma valesti teen ja kuidas sellest lahti saada.

  1. Julia Männik

   Tere, Vaike!
   Aitäh Teile küsimuse eest.
   Kontrollige palun töötasud üle, ehk on Teil jäänud mõni töötasu või selle maksud välja maksmata või väljamakse(d) SimplBooksis vormistamata.
   Kui töötasu staatus on punast värvi “Töötasu”, on töötasu küll vormistatud, kuid töötajale välja maksmata. Kui töötasu staatus on oranži värvi “Maksud”, on töötasu töötajale välja makstud, kuid maksud on tasumata või maksude väljamakse on SimplBooksis vormistamata. Kui töötasu staatus on rohelist värvi “Makstud”, on töötasu nii töötajale kui ka maksud välja makstud.
   Kui väljamakse vormistamisel pakub süsteem töötasusid või makse, on ilmselt mõni töötasu või selle maksud jäänud Teil siiski välja maksmata või SimplBooksis vormistamata 🙂
   Soovitan vaadata meie webinari palgaarvestuse kohta, väljamaksetest räägib pearaamatupidaja alates 26. minutist:
   https://support.simplbooks.ee/kasutusjuhendid/webinar-nr-6-palgad-ja-palgaarvestus-18-11-2020/

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: