Kuidas alustada palgaarvestusega?

Palgaarvestus ehk töötasuarvestus on ehk üks keerulisemaid osasid raamatupidamises. Kuigi oleme püüdnud töötasu arvestamise võimalikult automaatseks ja täpseks muuta, siis sõltub see palju sisestatud algandmete õigsusest. Küsimuste või kõhkluste korral võtke kindlasti ühendust meie kasutajatoega.

Millest siis alustada?

Ega paljut ei olegi vaja teha. Esiteks peaks süsteemi sisestama töötajad kellele soovite töötasusid arvestada. Selle kohta leiate põhjalkuma juhendi siit: Töötaja sisestamine. Järgmiseks ongi juba konkreetse perioodi töötasu sisestamine.

Juhul kui töötaja võtab töötasu arvestuse perioodil puhkust või on haige, siis selle jaoks on palkade moodulis kalender kuhu peaks sellised sündmused märkima. Kalendrisündmuste sisestamise kohta leiate täpsema kirjelduse eraldi juhendist siit: Kalendrijuhendi sisestamine.

Kokkuvõttes on palgaarvestusega alustamise sammud sellised:
1) töötaja andmete sisestamine
2) kalendrisündmuste sisestamine (nt haigused ja puhkused)
3) töötasu arvestamine

Sealt edasi on siis juba töötasude väljamaksmine ning TS deklaratsioonide koostmine arvestatud töötasude põhjal. TS deklaratsiooni eelvaade (“Raportid -> TSD raport“) koostatakse töötasudega seotud väljamaksete põhjal.

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: