Töötaja sisestamine

 

Uue töötaja saab sisestada kui valida peamenüüst “Palgad -> töötajad“. Seejärel klikkige avanevas nimekirjas vasakus üleval nurgas nupule “Uus töötaja“.

Avaneb uue töötaja lisamise vorm, mis on jaotatud kolmeks lõiguks: põhiandmed, aadress ja panga andmed, töösuhte üldandmed. Järgnevalt igast osast veidi täpsemalt.

Põhiandmed

 

Olulised väljad siin paneelis on eesnimi, perenimi, isikukood ja e-mail. Nime väljade olulisus on ehk kõigile mõistetav ja need võiksid soovitavalt olla täidetud korrektselt, sest ilmuvad nii raportitesse aga nime kasutatakse ka nt panga maksefaili koostamisel. Isikukood tuleb peaasjalikult mängu TSD eksportimisel Maksuameti jaoks ehk siis XML faili koostmisel mida on võimalik emta.ee lehele laadida. Kui isikukood on puudu, siis selle töötaja töötasusid Maksuametisse laadida ei saa. Ja viimaseks – e-mail on vajalik juhul kui soovite palgateatiseid otse SimplBooks-ist töötajatele saata. Palgateatise saatmiseks ei pea ilmtingimata töötaja kaardil e-maili määrama – seda on võimalik määrata ka vahetult palgateatise saatmise vormil.

Aadress ja panga andmed

 

Selles paneelis on süsteemi jaoks olulised vaid panga väljad kuigi ka need ei ole kohustuslikud. Panga väljad on vajalikud juhul kui soovite töötasude kohta koostada maksefaili mida saab panka importida.

Töösuhte üldandmed

 

Viimases kastis olevad väljad on sisu poolest süsteemi jaoks kõige olulisemad. Kindlasti tuleks ära määrata töösuhte algus ja tööaja määr, mis enamasti on 100%. Puhkepäevad aastas on tavalise töölepingu puhul 28 ja sama suur on ka edasi kanduvate puhkusepäevade arv. Viimane tuleneb tõigast, et käesolevas aastas välja teenitud puhkusepäevi on võimalik ära kasutada kuni puhkusepäevade väljateenimise kalendriaasta järgneva aasta lõpuni. Oluline on ära märkida ka puhkusepäevade saldo X kuupäeva seisuga. Uute töötajate puhul peaks puhkusepäevade saldokso lema 0 ja kuupäevaks töösuhte alguse kuupäev. Kui toote raamatupidamist SimplBooksi üle, siis võiks saldo ja saldo kuupäev olla algsaldode kuupäevaga.

Pärast uue töötaja salvestamist

Pärast töötaja kaardi salvestamist on töötajaga võimalik siduda veel andmeid, mis peaasjalikult aitavad töötasusid lihtsamini ja automaatsemalt välja arvestada. Näiteks kui tegemist on kokkulepitud kuutasuga töötajaga, siis soovitame selle töötasu kindlasti töötaja kaardil ära määrata “Töötaja töötasude” paneelis vajutades nurgas asuval “Lisa uus” hallil nupul. Täiendavalt on soovitav ära määrata töötajale kehtivad maksud eriti kui on soov ära määrata töötajale kehtiv maksuvaba osa tulumaksust. Seda saab teha “Rakendatavad maksud” paneelis vajutades “Seadista” halli nuppu.

Töötaja töötasude ja maksude seadistused ei ole küll kohustuslikud aga on soovitavad, et lihtsustada töötasude arvestamist.

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: