Ostuarved (ostuarve koostamine)

Selles kasutusjuhendis on koondatud kõik ostuarveid puudutavad küsimused. Kui Teid huvitab informatsioon konkreetse välja kohta, siis uurige lähemalt vastavalt piltidel välja toodud numeratsioonile.

NB! Kuni vähemalt üks algsaldo ei ole sisestatud, ei saa koostada arvele ühtegi kannet. Algsaldode sisestamise kohta leiate siit: Algsaldode sisestamine.

Enne esimese ostuarve koostamist tasuks seaded üle vaadata, täpsemalt siit: automaatsed finantskanded.

Ostuarve koostamisele pääseb mitmel erineval viisil: Täpsemalt siit

2017-05-18_09-21-17

Täpsemalt ostuarve vormi väljadest:

1. Arve numbriloendur on eelseadistatav, selle kohta täpsemalt siit: Numbri loenduri valemi seadistamine

2. Kliendi nime real saab klienti valida järgmiselt:
2017-02-08_15-39-301111

– (pluss ikoon) oma sisestatud andmetega uue kliendi/ hankija lisamine
– (inimese ikoon) SimplBooksi kliendibaasis olemasoleva kliendi valimine
– (muuseumi ikoon) äriregistrist uue kliendi lisamine

Ostuarves uue kliendi andmete sisestamisega salvestatakse klient ja selle andmed koos arvega automaatselt klientide nimekirja. Muutes ostuarvel kliendi/ hankija andmeid (nt tänava ja maja väljal)- andmed kliendikaardil  (hankija-) automaatselt ei uuene. Kliendi/ hankija andmeid saab hiljem täiendada/ muuta kliendikaardil, mille kohta täpsemalt siin: Toimingud kliendikaardil
2017-02-08_17-06-50 Kliendi/ hankija nime rea lõpus on nn “hammasratta” ikoon. Klikkides sellele avanevad lisaread (Tarneaadress). Tarneaadressite lisamise kohta leiate siit: Tarneaadresid


3. Summa rida
on informatiivne väli, kus saab muuta vaid valuutat. Summad tuleb sisestada ARVE READ osas. (punkt nr. 6) Täpsemalt siit:  Valuutad

4. KM rida on muudetav. NB! Antud lahtris võib viia sisse parandusi, mis on seotud KM ümardamisest tingitud erinevustega. Suuremaid erinevusi nii parandada ei tohi. KM summa korrigeerimise kohta täpsemalt siit.


2017-05-18_12-35-04

5. Konto muutmine. (Vaikimisi seadete muutmine  siit ja kontode lisamine siit).

6. Artikli lisamine pole kohustustuslik (väli võib tühjaks jääda). Artikli kohta täpsemalt siit: Artikli lisamine (teenus/laoartikkel). Miks ei saa artikleid müügiarvele lisada?

7. Summa kuvatakse KM arvestamata. KM määra on võimalik muuta. Kui vajaliku KM määra pole rippmenüüst valida, siis tuleb see eelnevalt lisada. Selle kohta täpsemalt siit: Käibemaksu liigid

8. Projektipõhine arvestus – selle kohta täpsemalt siit: Kuidas projektipõhine arvestus toimib? 

2017-05-18_12-35-04

9. Lisainfo lahtris võib kajastada täpsustavat infot. Nt. Arve tasutud sularahas.

10. Faili rida on mõeldud vaid PDF kujul mujal koostatud arve jaoks, mis on hankija poolt Teile saadetud (muid faile sinna lisada ei tohi).

11. Salvesta nupust Salvesta arve.

NB! Tihti tekib ostuarvetel sendivahed käibemaksuga, selleks leiab nõuandeid juhendist: Käibemaksu summa korrigeerimine (muutmine) ostuarvetel.

12. Kui ostuarvet on vaja krediteerida siis selleks on juhend: Kreeditarve koostamine

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: