Sõidupäevik

Sõidupäevik on vajalik selleks, et arvestust pidada isikliku sõiduautoga (kategooria M1 ja M1G) tehtud töösõitude üle. Hüvitist saab maksta sõiduauto kasutamise eest, mis ei ole tööandja omanduses ega valduses. Seega ei pea sõiduauto olema kasutaja isiklikus omanduses, kuid tuleb tõendada selle kasutusõigust. Kasutamisõigus on fikseeritud kas sõiduki registreerimistunnistusel või omaniku koostatud volikirjas.
Määruse tekst on leitav Riigi Teataja veebilehelt.

Sõidupäeviku leiab Tehingud menüüst Kulu- ja lähetusaruanded alt.

Tehingud -> Kulu- ja lähetusaruanded -> Uus aruanne -> Sõidupäevik

Aruande üksikasjad

  1. Aruandev isik – sõidupäeviku esitaja nimi
  2. Aruande nr – number lisatakse automaatselt vastavalt seadetes määratud numbrivalemile.
  3. Aruande periood – sõidupäevik koostatakse enamasti kuu kohta, vaikimisi märgitud sisestamise kuu (muudetav).
  4. Aruande kuupäev – selle kuupäevaga koostatakse kanne raamatupidamisse. Kui summa ületab lubatud maksuvaba piiri, koostatakse automaatselt ka erisoodustuse maksude kanne.
  5. Auto number – siia tuleb kirja panna auto registrinumber. Kui ühel inimesel on kasutusel on mitu erinevat autot, siis koostatakse sõidupäevik iga auto kohta eraldi. 

 

Perioodi sõidud

Siin märgitakse iga töösõit eraldi reale. Kilomeetrid väljale arvutatakse summa vastavalt läbisõidu alg- ja lõppnäidule. Kui muuta kilomeetreid, muudetakse automaatselt ka läbisõidu lõppnäitu.

Vastavalt hüvitise määrale arvutatakse autokompensatsiooni summa kokku. Kui summa ületab maksuvaba piiri, näete teavitust millise summa võrra maksuvaba piir ületatud on. Vastavalt sellele summale lisatakse automaatselt ka erisoodustusmaksude kanne sõidupäeviku kandele.

Kui ettevõte ei soovi erisoodustust maksta ja vähendab kompensatsiooni summat, tuleks muuta läbisõitu, et õige summa kokku saaks arvutatud.

Lisainfo ja aruande koopia

Lisainfo väljale saate vajadusel lisada täiendavat infot.

Aruande koopia väli jääb enamasti täitmata ja süsteem koostab pdf formaadis aruande, mille saab salvestada kuludokumendina või soovi korral välja trükkida.

Kui kõik andmed on korras, salvesta aruanne.

Aruande päis ja Toimingud menüü

 

Pärast aruande salvestamist näete päises aruandva isikuga seotud saldot, käesoleva aruande summat ja aruande staatust (ootab maksmist või makstud). Kui samale isikule on tasumata ka kuluaruande ja/või lähetusaruande eest, siis näete saldos kogu võlgnevuse summat.  

Toimingud menüü valikud sõltuvad sellest, kas aruanne on makse ootel või makstud staatuses.
Aruandvale isikule makse tegemiseks saab koostada maksefaili või makse otse panka saata (kui Swedbank või LHV pangaliides on aktiveeritud).
Vajadusel saab aruandvale isikule ka ettemakse teha. Sellisel juhul tuleb see salvestada Tehingud -> Maksed all aruandva isiku nimega ja pärast aruande sisestamist siduda aruanne maksega.

Nõuanne Aruandva isiku saldot saate vaadata ka Raportid -> Aruandvad isikud. Samuti näeb aruandva isikuga seotud tehinguid (maksed, kuluaruanded) kui lähete Partnerid -> Kliendid ja tarnijad, avate aruandva isiku kaardi. Toimingud menüüs on valik “Tehingute väljavõtte kuvamine“, valite huvipakkuva perioodi ja klõpsate “Koosta” nupul.

Lisaküsimuste korral kirjutage meile support@simplbooks.ee 

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: