Müügiarve – seaded ja sisestamine

Siia juhendisse on kokku kogutud viited esmastele seadetele, mida võiks müügiarvetega seonduvalt üle vaadata ja samuti müügiarve vaade – kuhu ja mida sisestada.

HoiatusKui algsaldode kannet ei ole salvestatud, siis ei koostata dokumentidele kandeid.

Enne esimese müügiarve koostamist tuleks läbi mõelda arvenumbrite formaat. Vaikimisi on seadistatud, et numbrivalemis on aastaarv + 3 numbrit. Kaalu ka viitenumbri kasutusele võtmist, see hõlbustab pangaimpordis laekumiste ja arvete seostamist.
Numbri valemi ja viitenumbri saab seadistada Seaded -> Keskkonna seaded -> Arvete seaded valikus Arvete seaded, üldised seadistused.  

Arvete seadete juures olles vaata üle kohe ka arvete põhjad, vali omale meelepärane olemasolevate hulgast või tee uus juurde. Kuidas seda teha, saab lugeda siit.

Kui ettevõte on käibemaksukohustuslane, siis tutvu ka käibemaksu liikidega.

 Uue müügiarve sisestamiseks mine Tehingud -> Müügiarved -> Uus arve

 1. Kliendi nimi – vali olemasolevate klientide hulgast või lisa uus
 2. Kliendi andmete muutmise nupp – vaata järgmist pilti *
 3. Tarneaadress – vajalik juhul, kui kauba saatmise aadress on erinev ettevõtte juriidilisest aadressist (nt kaubanduskettide poodide asukohad). Lisa tarneaadress eelnevalt Partnerid -> Tarneaadressid registrisse
 4. Kontakti viide – kontaktisiku andmed võib eelnevalt salvestada Partnerid -> Kontaktid registrisse. Kui kontaktisiku andmeid ei ole vaja pikemalt säilitada, võid siin selle kirjutada (ei salvestada andmebaasi).
 5. Arve number – süsteem pakub järgmise numbri vastavalt seadistatud valemile. Kui ise arve numbrit muuta ja see arve salvestada, läheb valem “katki” ja järgmist arve numbrit ei pakuta õigesti. Ära muuda arve numbrit ilma veenva põhjuseta!
 6. Arve kuupäev – vaikimisi arve programmi sisestamise kuupäev, vajadusel saab muuta.
 7. Kande kuupäev – vaikimisi sama arve kuupäevaga. Kui eelmise kuu teenuste eest esitatakse arveid järgmise kuu alguse kuupäevaga, siis saab muuta kande kuupäeva, et müügitulu õiges perioodis kajastatud oleks (nt juuni kuus osutatud teenuste eest esitatakse arve juuli kuu alguses. Arve kuupäev 3.juuli ja kande kuupäevaks valitakse 30.juuni).
 8. Maksetähtaeg – määratakse arve kuupäeva järgi automaatselt. Vaikimisi on seadetes 14 päeva, saab määrata ka kliendipõhiselt (Partnerid -> Kliendid ja tarnijad, kliendikaardil).
 9. Valuuta – arveid saab koostada eurost erinevas valuutas. Valuutakurss laetakse Euroopa Keskpanga andmebaasist. Eelnevalt tuleb vajalik valuuta aktiveerida Seaded -> Valuutad alt.
 * Kliendi andmete muutmine 

Pliiatsi ikoonil klikates avaneb kliendi andmete lisamise või muutmise vaade. Eesti ettevõtted on võimalik Äriregistri andmetest leida nime ja/või registrikoodi järgi.

 1. Eraisik – see lahter märgi juhul, kui tegu eraisikust kliendiga. Nii ei küsi süsteem tema aadressi sisestamist
 2. E-post – seda infot Äriregistrist kätte ei saa ning tuleb ise sisestada.
 3. Värskenda andmeid Äriregistrist – kui kliendi andmed on  muutunud, siis saate siia klikates uued andmed laadida. 
Arve read

 1. Artikkel – valikuline väli, eelkõige vajalik laokaupade müügi korral.
 2. Sisu – müüdud kauba või teenuse kirjeldus, kohustuslik väli. Käsitsi sisestatav või artiklikaardi info põhjal täidetav. 
 3. Ühik – kasutades artiklit, tuleb artikli kaardilt. Muul juhul tuleb ise täita, vaikimisi on märgitud tk (tükk). 
 4. Kogus – müüdud kauba/teenuse kogus
 5. Hind – märgitakse ühe ühiku hind
 6. KM – käibemaksu liik (mõjutab müügitulu kontot)
 7. AH% – allahindluse protsent
 8. Arve summa, käibemaksu summa ja kogusumma

Ikoonid arve rea lõpus:

Lisa projekt

Täiendav info – põhivara sidumine müügiarvega, müügitulu konto vaatamine ja muutmine

Rea kustutamine

Kui soovite arve ridadele sisestada summa koos käibemaksuga, siis arve ridade ploki üleval paremal on nupuke “Hind KM-ga“, vaikimisi on valitud “Ei“. See tähendab, et summad sisestatakse ilma käibemaksuta. Vahetades valiku “Jah“, siis on arve read koos käibemaksuga.

Täiendavad arve andmed 

 1. Viivis – muudetav, üldist vaikimisi määra saab muuta keskkonna seadete all või kliendikaardil
 2. Arve keel – määrab ära millises keeles andmeid arve pdf-il kuvatakse. Võimalikud variandid on eesti, inglise, vene ja soome. 
 3. Dokumendipõhi – vaikimisi seadetes määratud arve põhi. Soovi korral saab siin vahetada millist arve põhja kasutada käesolevaga arve jaoks.
 4. Olemasoleva arve koopia – kui arve on koostatud mujal süsteemis ja soovite selle säilitada, siis lisage see siia. Sellisel juhul süsteem omalt poolt pdf faili ei koosta.
 5. Lisainfo – kajastub arvel. Siia saate lisada kliendile vajalikku arvega seotud infot. 

 Nõuanne Uue arve lisamiseks saad kasutada ka klaviatuuri otseteed. Klahvikombinatsioon Ctrl + I lisab uue müügiarve kui olete müügiarvete vaates või kuskil mujal vaates.  
Klahvikombinatsioon Ctrl + L lisab uue dokumendi vastavalt sellele, kus parasjagu olete (müügiarved, ostuarved, tellimused, kanded).

Vaata lisaks ka müügiarvete teemalise webinari salvestust

Lisaküsimuste korral kirjutage meile support@simplbooks.ee 

Kas kasutusjuhendist oli abi?

Seotud juhendid

2 kommentaari

 1. Relika

  Kahjuks ei leidnud õpetusest, kuidas müügiarvetele lisada automaatselt arvutatavat viivist iga maksmata päeva kohta.
  Otsisisin kasutusjunedi müügiarvete seadistuse alt kui ka vaatasin videot. Iga kliendile on lisatud päeva viivise %, kuid kuidas teha nii, et süsteem arvutab seda autmaatselt

  1. Silva Saaliste

   Tere, Relika!

   SimplBooksis ei ole automaatset viiviste arvestust. Vajadusel tuleb viiviste summa ise välja arvutada ja arve koostada.

   Heade soovidega

Teie tagasiside on meile oluline - Kirjuta kommentaar: